Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
مدیریت اینستاگرام و مدیر شبکه های اجتماعی

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
مدیریت اینستاگرام و مدیر شبکه های اجتماعی

طبق آمار جدید تنها 12٪ از مشاغل احساس می کنند که از رسانه های اجتماعی به طور موثر استفاده می کنند. با این وجود تقریباً 60٪ مشاغل از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. دلایلی  مانند درک چگونگی استفاده ازکدام رسانه ، درک ارزش و تحلیل ضعیف  باعث می‌شوند این استفاده آنطورکه باید و شاید کارآمد نباشد.
 آمار دیگری نیز می‌گوید 12٪ از شرکتها از مدیر رسانه اجتماعی اختصاصی استفاده می کنند. آیا فکر می کنیدرابطه  استفاده  12٪ از "مدیر سوشیال " Social Media Manager   و 12٪ احساس موفقیت از رسانه های اجتماعی اتفاقی است؟
در اینجا 5 دلیل وجود دارد که شرکت ها نیاز به استخدام یک مدیر رسانه اجتماعی اختصاصی دارند:


1. تسلط و استفاده موفقیت آمیز از پلتفرم‌های مختلف
 

رسانه های اجتماعی یک صحنه گسترده و طاقت فرسا هستند. به معنای واقعی کلمه صدها پلت فرم برای انتخاب وجود دارد. 
شرکت ها باید با  کسی همکاری کنند ، که فهم درستی از شبکه‌های اجتماعی مختلف داشته باشد و بداندکدام یک از آنها منافع شرکت را بیشتر تامین می‌کند. هر پلتفرم مخاطبان متفاوت و سبک های مختلف ارتباطی را ارائه می دهد. برخی اساساً مبتنی بر متن هستند و برخی دیگرتصویری‌اند.
 برخی برای اشتراک گذاری فیلم ها مناسب هستند. حضور در همه این فضاها غیرممکن است بنابراین شرکت ها به مدیر سوشیال  SM  نیاز دارند تا تعیین کند کدام یک از پلتفرم‌های اجتماعی بهترین استراتژی بازاریابی برای شرکت را به ارمغان می‌آورد.


2. درک معنای "اجتماعی" بودن

رسانه های اجتماعی یک ابزار بازاریابی سنتی نیستند. افراد  و کسب و کارها ها باید با کسی همکاری  کنند که این ابزار های نوین و منحصر به فرد را درک می کند. 
بازاریابی در  رسانه های اجتماعی عبارتند از: تعامل با مخاطبان و ایجاد روابط طولانی مدت وفادارانه. بیشتر مدیران سوشیال  SM از قانون 20- 80 استفاده می کنند، که تقریباً 80٪ محتوای به اشتراک گذاشته شده اطلاع رسان  و به نفع جامعه است و  کمتر از 20٪ با فروش مستقیم و بازاریابی ارتباط دارد.

مدیرت اینستاگرام و مدیر شبکه های اجتماعی

مدیر دیجیتال مارکتینگ مانند رهبر ارکستر است که نوازندگان چیره دست را

یکپارچه و مدیریت کرده بهترین خروجی را از هر ابزار یا ساز می گیرد

 

3. نیاز به مطالب ارزشمند

برای موفقیت، محتوای رسانه های اجتماعی باید برای مخاطبان ارزشمند باشد. شرکت ها به شخصی نیاز دارند که بتواند برای یافتن، تولید و ایجاد محتوای ارزشمند وقت بگذارد.  
بیان یک واقعیت یا گاهی اوقات به اشتراک گذاشتن یک مقاله به عنوان تعامل موفق شناخته نمی شود. بیشترین محتوای به اشتراک گذاشته شده در میان سیستم عامل های رسانه های اجتماعی معمولاً تصویری است. 
کسب و کارها به تیمی نیاز دارند که بتوانند اینفوگرافیک ها،  الگوهای رفتاری، فیلم ها و عکس های پیشرفته را ایجاد یا هدایت کنند، شخصی که می‌تواند شما را در این حوزه راهنمایی کند مدیر شوسیال SM است.
 

4-  شبکه های اجتماعی وقت گیر هستند

در حالی که رسانه های اجتماعی به طور کلی یک منبع بازاریابی با هزینه کم (یا حتی رایگان) هستند ، ایجاد حضوری دائمی و موثر به زمان  و برنامه ریزی نیاز دارد. این به معنای ارسال پست در طول روز، برنامه ریزی پست ها برای ساعات خارج از دفتر، طراحی محتوای ارزشمند،  پاسخ به تعاملات مخاطبان عضو گیری بیشتر و ثبات در ارسال‌ها (365 روز در سال) است. 
اگر وقت تعهد به این کار را ندارید ، باید ساز و کاری پیاده کنید که  همه این کارها   به‌صورت منظم و بر اساس برنامه انجام شود.

 

5. درک، تجزیه و تحلیل  برای بازگشت سرمایه

تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی مانند تمام تجزیه و تحلیل های بخش های دیگر به نظر نمی رسند. 
هیچ ارتباط مستقیمی بین تعداد "لایکها" با دریافت پول و یا خرید بصورت مستقیم وجود ندارد. اما این بدان معنی نیست که رسانه های اجتماعی ROI ارزشمندی تولید نمی کنند. 
شرکت ها باید شخصی را استخدام کنند که رابطه بین مشارکت و فروش ، هزینه تبلیغات،کلیک ها و دیده ‌شدن‌ها  را درک کند.
استفاده از پلتفرم  رسانه های اجتماعی ساده است اما موفقیت در آن آسان نیست. رسانه های اجتماعی بخشی از استراتژی کلی بازاریابی است و به شرطی درست کار می کند  که شبکه های اجتماعی  با سایر جنبه های استراتژی بازاریابی بایستی همسو و یکپارچه باشند.
 توجه داشته باشید رسانه‌های اجتماعی  یک ابزار سنتی بازاریابی نیستند و اگر می خواهید موفق باشید باید با گروهی واجد شرایط و کاردان  برای انجام این مهم کار کنید.
هرچه آژانس دیجیتال مارکتینگ یا مدیر سوشیال  "مدیر شبکه‌های اجتماعی" ، حرفه‌ای‌تر باشند، کسب و کارتان رونق بیشتری خواهد داشت. تیم تخصصی بازاریابی دیجیتال  شرکت پارس نمودار  طرح و برنامه ایی ابتکاری برای مدیریت و پشتیبانی شبکه های اجتماعی یا مدیریت اینستاگرام دارد. با ما در تماس باشید.
 

مقالات مرتبط


 • تجارت در شبکه های اجتماعی
  تجارت در شبکه های اجتماعی

   یکی از کاربردهای شبکه های اجتماعی: فروش محصولات یا خدمات هدف اصلی اکثر شبکه های اجتماعی فروش محصولات می باشد .پس جای تعجب ندارد که این روزها بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی افزایش چشم گیری داشته است.

 • بازاریابی اینستاگرام 2021
  بازاریابی اینستاگرام 2021

  اینستاگرام به لطف جذابیت  و توانایی های روز افزون  پلتفرم بی نظیرش ، گالری و پست های مورد علاقه کاربران، امکان استوری ها، حلقه های ارتباطی، نمودارهای خرید، درخشش کسب و کارها، بازاریابی و فروش  و موارد فراوان دیگر به سرعت به پلتفرم اجتماعی فراگیر و مورد علاقه همه تبدیل شده است.

 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام
  مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام

   

  مدیریت شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمترین بخش‌های اجرای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای مختلف است. از جمله کارهایی که در حوزه مدیریت رسانه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد،