تبلیغات خلاق برندها در اینستاگرام

تاریخ درج مطلب: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
دسته بندی: شبکه های اجتماعی
تبلیغات خلاق برندها در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم های اجتماعی برای  آگاهی از  برند بوده، همچنین بسیار خوشایند  و جذاب برای  تبلیغات است -
این غول اجتماعی  برای  تبلیغ کنندگان درسال‌های اخیر ویژگی‌های جدیدی را عرضه کرده برای تبلیغ کنندگان ایجاد کرده‌ که با جوهره خلاق میتوان دنبال کننده  و پیروان آن را حفظ  در گیر کرد.اگر قصد دارید در کانال‌های اجتماعی تبلیغ کنید ، اینستاگرام باید نزدیک یا در بالای فهرست اولویت شما قرار داشته باشند. چرا؟ بیش از چند دلیل خوب وجود دارد.

ما می‌توانیم با این واقعیت شروع کنیم که اینستاگرام برای موبایل ساخته شده‌است، در حالی که پلتفروم های دیگر با آن سازگار شده‌اند. جهان به طور فزاینده‌ای در حال حرکت و موبایل  است، بنابراین آن‌ها شروع به حرکت می‌کنند.
حقیقت دیکر چون اینستاگرام از سال ۲۰۱۲ به تملک  فیس بوک در آمد.اینستاگرام از موتورهدف گذاری   Facebook  با دقت و   فوکوس  لیزری  بسیار متمرکز استفاده می‌کند، به این معنی که افرادی که واقعا می‌خواهند تبلیغ شما را ببینند، دقیقا کسانی هستند که می‌خواهید.پلاتفرم اینستاگرام همچنین به سرعت با گرایش‌ها بازاریابی رسانه‌ای اجتماعی سازگار شد ، مانند ویدئوی عمودی. این روند در پاییز سال ۲۰۱۶ به این دلیل آغاز شد که مردم از چرخاندن  تلفن خود با  هر بار تماشای یک ویدئو خسته می‌شدند.
دلایل بیشتری برای اهمیت  تبلیغات اینستاگرام نیاز دارید؟ با توجه به مطالعات تحقیقاتی  فورستر، کاربران  ۵۸ برابر بیشتر با محتوای نشان شده در اینستاگرام درگیر می شوند تا در فیس بوک و حتی بیش از ۱۲۰ بار بیش از مصرف کنندگان در توی‌تر. در حقیقت، حدود ۳۰ درصد از کاربران اینستاگرام می‌گویند که چیزی را خریده‌اند که در پلاتفرم اینستاگرام پیدا کرده‌اند.
اکنون در سال 2019 روزانه  ۵۰۰ میلیون نفراز استوری اینستاگرام استفاده  می کنند، کسب و کارها می‌توانند به احساسات مردم ضربه بزنند و الهام‌بخش آن‌ها برای اقدام باشند. تبلیغات  گردشی Carousel Ad در استوری ‌های اینستاگرام به تبلیغ کنندگان اجازه می‌دهد تا قویتر و موثرتر از دیگر رسانه‌های انفرادی به مخاطبان هدف خود برسند. یک داستان یکپارچه، چند محصول، یا یک روایت منظم با این فرمت چند منظوره تبلیغاتی را به اشتراک بگذارید.

با تمام این جذابیتها اکنون اینستاگرام  گزینه خرید به پوشاک، جواهرات، و محصولات آرایشی در امریکا  ترویج می‌کند. این ویژگی تبلیغاتی جدید به خرده فروشان اجازه می‌دهد تا "پست  قابل خرید shoppable" (فقط عکس‌های تکی، نه تصاویر ویدیویی یا چرخشی)را ایجاد کنند که دنبال گنندگان بسادگی  با چند کلیک سریع دسترسی به اطلاعات داشته باشند.

نمونه‌هایی الهام‌بخش از تبلیغات برندها  در اینستاگرام وجود دارد. این موارد ایده ایی روشن و شفاف از آنچه که روی پلاتفرم وجود دارد به شما داده و اینکه چطور می‌توانید از موفقیت آن‌ها به عنوان یک عامل قوی برای کمپین مشتریان خود استفاده کنید.

تبلیغات الهام‌ بخش اینستاگرام برای رسیدن به جوهره خلاق

قهوه Illy
 • Illy از سال ۱۹۳۳ در حال ساخت اسپرسو در سطح جهانی بوده‌است، اما به این نتیجه رسید که لازم است به  مخاطبان جدیدی با تسلط به بازار بر شرکت‌هایی مانند استارباکس دست پیدا کند. و البته اینستاگرام یک شبکه و  مکان عالی برای انجام این کار است.
  راهکار : آن‌ها نسل جوان را از طریق یک سری استوری آگهی‌های  چرخشی هدف قرار دادند و از یک هنرمند برای تعریف داستان‌هایی با استفاده از قهوه به عنوان رسانه و واسطه استفاده کردند. تصاویر  نمایش داده و باز انتشار یک رکورد بود. و افزایش 21 درصدی در میان مخاطبان 25-35 ساله را بوجود آورد.
 • داستان موفقیت قهوه ایلی را از این لینک بخوانید

 

چاپ 3 بعدی Loja Nama

این شرکت در اوت سال ۲۰۱۶ فروشگاه آنلاین Loja Nana  لوازم تزیینی خلاق مانند دستبند و گوشواره  را تاسیس کرد. این برند اولین بار در اینستاگرام لانچ و راه‌اندازی شد.
راهکار: از پلتفورم رسانه‌ اجتماعی تصویری برای راه‌اندازی کسب و کار استفاده کرده که محصولات جالب و جذابی را می‌فروشد، و " اینستاگرام"   یک رسانه مناسب کامل بود.
 در ماه دوم عملیات، این کسب و کار ۸۶%  فراتر از فروش مورد انتظار بالاتر رفت ، ۷۹% ورودی از تبلیغات IG حاصل شد.

داستان  و نتایج موفقیت  کمپین  Loja Nama را در این لینک بخوانید

 

شیشه و عینکCarrera

  برند Carrera  بیش از ۵۰ سال است که   شیشه عینک های  آفتابی  را به خود اختصاص داده ‌است، اما مانند بسیاری از شرکت‌هایی که در طول مدت طولانی در یک حوزه بوده‌اند، نیاز به یک رویکرد تازه برای درگیر کردن جوانان و نسل هزاره جدید را داشت.
راهکار: آنان رویکردی جدید برای محصولات خود در جهت افزایش  آگاهی از برند را طرح  ریزی کردند.

 1.   خط تولیدی از عینک آفتابی با شیشه های قابل تعویض را برای مطابقت با هر استایل و سبک شما در یک روز خاص است، ایجاد کرد، سپس از یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام استفاده کرده تا مخاطبان درجریان قراردهد.
  آنها به 2.9 میلیون نفر مخاطب  با 41 درصد افزایش چشمگیر در آگهی و یادآوری آن رسیدند .

 

جورابStance Socks

   جوراب های جذاب و  با کیفیت بالا در جهان تولید می‌کند. در بیش از ۴۰ کشور جهان بفروش می رسد  و توسط سلبریتی ها ، ورزش‌کاران ، افراد مشهورفرهنگی،  و .. تبلیغ می شود. Stance  به عنوان برند ممتاز جهانی تبدیل شده‌است.در پایان  فصل تعطیلات، آنها متوجه شدند که تبلیغات در IG برای مجموعه جنگ ستارگان  بهتر از سایر رسانه ها و  مکان های تبلیغاتی بوده و تصمیم به آگهی دو برابر با ایجاد یک مجموعه آگهی اختصاصی از کاراکتر ها در فیلم را بکنند. در نتیجه، مشارکت و درگیری با  IG آنها 80٪ افزایش یافت و نرخ بازگشت  سرمایه ROI در هزینه تبلیغاتی 36٪ افزایش یافت.

 

جواهرات  Vitaly

Vitaly  سازنده  جواهرآلات مینیمال برای مردان در سال ۲۰۱۱ آغازبکار کرد و از آن زمان  به  بیش از ۴۰۰ فروشگاه در سراسرجهان توسعه یافت آن‌ها دریافتند  مشتریانی که اجناس  را  سبد خرید  رها کرده را دوباه هدف قرار داده و بازیابی کنند .، کلید رشد آن‌ها خواهد بود، اینستاگرام را برای رفع این مشکل  بکار گرفتند.

 1. Vitaly   با استفاده از پیکسل فیس بوک facebook pixel   (پیکسل فیس‌بوک یک کدی است که به شما در شمارش، افزایش و جذب مخاطب در کمپین‌های تبلیغاتی شما کمک کرده و. بوسیله  این کد می‌توانید عملکرد کاربران از طریق دیوایس های مختلف را ارزیابی کنید و از نتایج آن برای تشکیل کمپین‌های مؤثرتر بازاریابی استفاده کنید. )
  این پیکسل برای بازخوانی افرادی که قبلا به محصول علاقه مند شده اند اما خرید انجام نداده اند.  Vitaly   تبلیغات داینامیک یا پویا برای این محصولات در فید IG اینستاگرام قرار داده  ، همراه با ترکیبی از عکس های شیوه زندگی و تصاویر محصول جفت و ترکیب کرد.
   نتیجه، دسترسی بیش از 240،000 نفر، بازدهی 3.9 برابر هزینه تبلیغات خود و کاهش 25% هزینه تبلیغات  در مقایسه با سایر کانال ها بوده است.

 

استارت آپEver

Ever  یک استارت آپ موفق  در حوزه‌  به شدت شلوغ   ذخیره‌سازی آنلاین  عکس شروع بکار و سالها فعالیت نموده است.
با این حال، با انجام کمپین تبلیغات خلاقانه در اینستاگرام مانند آنچه در  بالا گذاشت، آن‌ها توانستند موفق به تبدیل به بهترین برنامه و آپ  بهره‌ور در بیش از ۹۰ کشور شدند.

 • با استفاده از یک بودجه کوچک و با همکاری بازاریابی و  شراکت فیسبوک ReFUEL4  (بزرگترین پلتفرم خلاق دنیا با 10000 طراح و هوش مصنوعی که  فیس بوک و تبلیغات گوگل را با آگهی های ReFUEL4  تازه و خلاقانه نگه می دارند. )

با استفاده از این پلتفرم آگهی، تبلیغات خلاقانه خودرا برای زنان امریکایی بالای 36 سال هدف قرار دادند.
نتیجه ماه ها نصب دو برابری آپ برنامه از کاربران IG بود و افزایش 2.6برابر  در اشتراک های پولی یا پریمیوم  از همان کاربران بود.

داستان  و نتایج موفقیت  کمپین  Ever را در این لینک بخوانید

 

مبلمان آنلاین Article

شرکت مبلمان آنلاین، Article در سال 2012 تأسیس شد و با سازندگان مختلف دیگر همکاری دارد. هدف آنها طراحی و تولید مبلمان و  قطعات با کیفیت بالا، مدرن و استایل نیمه قرن بیستم است که می توانند با تخفیف های زیاد در مقایسه با خرده فروشان مبلمان سنتی به فروش رسانند.

 • :  آن‌ها ترکیبی از آگهی از تبلیغاتی لینکدار گردشی ، آگهی های چرخان ، وآگهی های ویدیویی ایجاد کردند که مبلمان آن‌ها را در صحنه‌های زیبا اما نه فوق‌العاده  و غیر عادی نمایش می‌داد. آن‌ها از یک روش دو وجهی بازاریابی استفاده کردند،
  بازیابی بازدید کنندگان وب سایت   و جذب مخاطبان جدید بر پایه مشتریان قدیمی هدف قرار دادند.
  در سه ماه اول این کمپین، آن‌ها به یک بازگشت سرمایه 8 برابر هزینه تبلیغات صرف شده، با بیش از یک سوم  انجام معاملات از مسیر خرید  اینستاگرامی  در طول دوره  رسیدند.

 • داستان و نتایج موفقیت کمپین اینستاگرامی Article  را در این لینک بخوانید

 

پوشاک Levi's

برند برجسته و آیکونیک" لی وایز  Levi's " در واقع  حضورش در اینستاگرام  مزیتی  است. تصویر برند "لی وایز" دریک قرن گذشته بر روی همان نوع عکس ها و البسه همچنان نقش می بندد.
راهکار:

با هدف افزایش آگاهی از بنددر جوانان مکزیکی، "لی وایز" یک کمپین  IG به نام  #LiveInLevis  با یک سری فیلم کوتاه و ساده برای تماشا فیلمبرداری کرد.
با توجه به بررسی موردی Levi's Instagram  هزینه دید یا ویو ویدئویی 68% پایین تر از سایر رسانه ها  بود و باعث افزایش 30 درصدی در فروش شد

بجز تصاویر سلفی، دو گونه تصویر را مردم بیشتر به اشتراک می گذارند ، غذا و حیوانات (معمولا حیوانات خانگی) می باشد. این باعث می شود. بنابراین تصمیم و انتخاب پست برای شرکت های مواد غذایی بسیار آسان میباشند.
در این مورد PetSmart از این واقعیت به نفع خود استفاده کرد.

 • آنها به جاي طراحی  پست ، تصاویر کاربران  را ویرایش کردند که دو مزیت دارد

 • کسب: قدرداني از طرفدارانشان (به ويژه شخصي که تصوير اصلي را ارسال کرده بود)

 • ساخت پست با فرم طبیعی و واقعی که هیچ آگهی تبلیغاتی جایگزین آن نمی شود.

از زمان رکود اقتصادی ، جمعیت اجاره نشینان افزوده و رونق گرفته است

Apartments.com

 در سال های اخیر به مردم کمک می کنند که آپارتمان ها  یا خانه رویایی خود را پیدا کنند.

برای نشان کردن کاربرانی که از بخش هایی از وبسایتشان را  بازدید میکند استفاده کرده و در همان نقاط، تصاویر زیبا و لیست هایی ارایه داده ، "اطلاعات بیشتر" و دکمه تماس با ما یا  call-to-action را در دسترس مخاطب قرار می دهد.

با این روش  آنها به 5 میلیون نفر مخاطب رسیدند، هزینه های  تبدیل را بیش از 50٪ کاهش دادند و به 2.5 برابر بازگشت هزینه تبلیغاتی رسیدند.

داستان و نتایج موفقیت کمپین اینستاگرامی   Apartment.com را در این لینک بخوانید

 

KLM Royal Dutch Airlines

 1.  قدیمی ترین خط هواپیمایی در جهان است که هنوز با نام اصلی خود عملیات انجام می دهد.، البته تیم بازاریابی قطعا  ترفندهای  در آستین دارند . تیم اندیشید چگونه کمپین را فراتر از فیس بوک گسترش بدهد؟
   این یک سوال است که هر شرکت می تواند و باید بپرسد. خلاقیت می تواند گاهی اوقات خیلی ساده باشد.

راهکار: هنگامی که  KLM قصد داشت کمپین خود را در فیس بوک ترویج کند، تیم تصمیم گرفت تا ببیند IG اینستاگرام  چه تاثیری بر فعالیت های این کمپین بطور همزمان ممکن است داشته باشد.
 در نتیجه، درآمد آگهی به تنهایی نسبت به فیس بوک 3.8 برابر بیشتر بود و دسترسی به 2.9 میلیون نفر ایجاد شد.
برای آگاهی بیشتر از  کمپین اینستاگرامی  KLM   لینک را مطالعه کنید.

برای طراحی کمپین های خلاق اینستاگرامی با ما در تماس باشید.


امتیاز دهی به مطلب

ارسال نظر
تعداد نظر: 0 نظر


لطفا باز خورد خود از مطلب را برای ما ارسال نمایید
مقالات مرتبط


 • تجارت در شبکه های اجتماعی
  تجارت در شبکه های اجتماعی

   یکی از کاربردهای شبکه های اجتماعی: فروش محصولات یا خدمات هدف اصلی اکثر شبکه های اجتماعی فروش محصولات می باشد .پس جای تعجب ندارد که این روزها بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی افزایش چشم گیری داشته است.

 • مدیریت بازاریابی اینستاگرام
  مدیریت بازاریابی اینستاگرام

  کسب و کارهای ایرانی هم  روز به روز متوجه قدرت بازاریابی، اطلاع رسانی و جذب مشتری از رسانه های اجتماعی را شده و تلاش می کنند تا از این راه برای خود ویترینی مخاطب پسند و ورودی بسازند. از طرف دیگر رفتار مصرف کننده امروزی بسیار پیچیده و نامطمئن شده و شرایط ایجاد تقاضا بسیار سخت و فراتر از مدل های قبلی بازاریابی سنتی و یا  شهودی شده است.

 • اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام
  اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

  در #بازاریابی_اینترنتی مهم ترین بخش آنالیز کلمات کلیدی است که در واقع کلمات کلیدی سودمند و مناسب کسب و کار مشخص می شود. در شبکه های اجتماعی این هشتگ ها هستند

 • بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی
  بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی

  اینستاگرام یکی از پلت فرم هایی است که به سرعت در حال توسعه است و هر روزه کسب و کارهای زیادی به استفاده اینستاگرام برای رشد و توسعه کسب و کارشان در فضای مجازی ترغیب می شوند.در مقاله «بازاریابی اینستاگرامی و 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی» نظر چند متخصص حوزه شبکه های اجتماعی را ارائه می دهیم. پس اگر علاقمند به بهبود بازاریابی تان در فضای آنلاین هستید و دوست دارید از آخرین ابزارها و امکانات اینستاگرام آگاه شوید مقاله بازاریابی اینستاگرامی را حتما مطالعه فرمایید.

email

با عضویت در خبرنامه از خبر های جالب ما عقب نمانید