اهمیت Dublin Core در بهینه سازی سایت(SEO)

 اهمیت  Dublin Core در بهینه سازی سایت(SEO)

Dublin Coreدر سال ۱۹۹۵ پا به عرصه گذاشت و نام آن برگرفته از مکان تولد آن یعنی Dublin Ohio است. در ابتدا استفاده از این متاتگ بسیار رایج بود و گوگل شدیدا به آن اهمیت می‌داد اما کم کم از ارزش آن کاسته شد.


Dublin Core   یا DC   صفحات   سایت شما را به موتورهای سرچ و دنیای وب، بهتر معرفی می کند.همانطور که با تگ های متا که در بخش head   صفحه HTML   تعریف می شوند آشنا هستید، Dublin core در عمل نسخه کاملتر این تگ ها برای توصیف بهتر صفحات وب است.

دلایل استفاده از متا دیتاهای .Dublin core

  بکار گیری این کدها کار آسانی است و دردیزاین صفحه ی شما تاثیری ندارد.


Dublin Core یک استاندارد جهانی است و تحت نظر کنسرسیوم جهانی وب فعالیت می کند،از این رو شما با مشکلاتی همانند،قدیمی شدن کدها یا بی معنی بودن تگ ها برخورد نخواهید کرد.

موتورهای جستجو درک بهتری از محتویات سایت شما پیدا می کنند.در واقع با این تگ ها شما هویت صفحه خود را به موتورهای جستجو معرفی می کنید.

 استاندارد  15 Dublin Core تگ متا است که هر کدام اطلاعاتی تکمیلی در مورد سایت را ارائه میکنند.

1.عنوان
2.نویسنده یا خالق
3. موضوع
4. توضیحات
5. ناشر
6. کمک کننده یا اهدا کننده
7. تاریخ
8. نوع
9. قالب و شکل کلی
10. شناسه
11. منبع
12. زبان
13. ارتباط و یکسان بودن
14. پوشش
15. حقوق
 
در این مقاله چند تگ مهمتر و پرکاربرد از این 15 مورد را با توضیح  مختصری مرور می کنیم.

 Title:کاملا شبیه به عنوان متا است و ارائه کننده ی عنوان و موضوع اصلی صفحه ی سایت می باشد.به این نکته توجه کنید که تعداد کاراکترهای آن محدود است.

Description:توضیحات باید حداکثر شامل یک پاراگراف در مورد متن موجود در صفحه باشد، کاربرد آن دقیقا مشابه،  به تگ توضیحات متا میباشد.

</"meta name="DCTERMS.element" content="Value>

Publisher:این تگ میتواند در برگیرنده نام فرد یا سایت ارائه دهنده مقاله در اینترنت باشد،این نام می تواند با نام نویسنده متفاوت باشد و در اینجا فقط نام فردی که مطلب را بر روی اینترنت منتشر کرده است قرار می گیرد.

Subject:تگ Subject میتواند شامل کلمه یا عبارت کلیدی باشد و باید متناسب با متن موجود در محتویات انتخاب شوند،در واقع این تگ میتواند جایگزینی برای تگ کلمات کلیدی سایت باشد.

Creator:این تگ باید شامل نام نویسنده، شرکت یا سازمان ارائه دهنده محتوا،خبر یا مقاله می باشد که در سایت شما قرار می گیرد.

 

زهرا پیری-کارشناسSEO