سرمایه گذاری 615 میلیون دلاری سازمان و شرکت ها در سئو

سرمایه گذاری 65 میلیون دلاری سازمان ها در سئو

طبق برآوردهای صورت گرفته توسط «بورل آسوشیتس» کسب و کارهای مختلف در سال جاری بابت دریافت خدمات بازاریابی دیجیتال و سئو حدود 615 میلیون دلار هزینه نموده اند که این میزان نسبت به هزینه در سال 2008 از رشدی سه برابری برخوردار است.

بنا بر گزارش وب‌سایت مدیا پست، در سال پیش رو برندها و آژانس‌های ایالات متحده بابت خدمات سئو(SEO)  معادل 65.26 میلیون دلار هزینه خواهند کرد.

طبق گزارش فوق، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازاریابی دیجیتال «تجزیه‌وتحلیل بازدیدکنندگان سایت» میباشد که در ایالات متحده معادل 1.49 میلیون دلار بابت این مسئله هزینه می‌شود.

اگرچه بازدید از سایت‌های شرکتی مستلزم متغیرهای معتددی می باشد اما کارشناسان بر این باورند که سازمان‌ها و بازاریاب‌ها می بایست در خصوص اینکه چه کسانی از سایت آن‌ها بازدید کرده‌اند، کاربران چگونه و چه زمانی به سایت مراجعه داشته‌اند، و در سایت به دنبال چه چیزی بوده‌اند اطلاع داشته باشند.

در این خصوص گوگل , الکسا و سایر سایت‌ها ، اطلاعات بسیار مفید و موثری را در اختیار بازاریاب‌ها قرار می‌دهند.

افزون بر این «بورل آسوشیتس» پیش‌بینی کرده که در سال 2020 بودجه‌ای که سازمان‌ها برای تحلیل بازدیدکنندگان سایت خود تخصیص خواهند داد با رشد سیصد درصدی به 4.66 میلیون دلار خواهد رسید.

به عبارتی در سال 2020 شرکت‌های غربی بیش از 790 میلیون دلار برای توسعه وبلاگ‌های خود هزینه خواهند نمود.

این رقم در سال 2018 به 700 میلیون دلار می‌رسد.

«خرید لیست ایمیل‌ها» رویکرد دیگری است که اگرچه در سال‌های پایانی عمر خود قرار دارد و بازاریاب‌ها آرام‌آرام علاقه خود را به این شیوه از دست می‌دهند ولی حجم سرمایه‌گذاری در این بخش، به 410 میلیون دلار می‌رسد.

کارشناسان معتقدند این مبلغ روند نزولی خواهد داشت.

ترجمه شده از منابع بین المللی : تحقیق و توسعه پارس نمودار (R &D)

  
   
 

2 پاسخ

  1. نام *

    پیام *


  2. نام *

    پیام *بیان دیدگاه های شما